O nas

Jesteśmy amatorskim klubem zrzeszającym miłośników biegania z Grudziądza i okolic. Nasze początki to kwiecień 2012 roku i zorganizowana przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku szkółka biegowa, poprowadził ją trener miejscowej Olimpii Jarosław Czubaszek. Finałem cyklu był udział w lokalnej odsłonie ogólnokrajowej akcji „Polska Biega”, po której zakończeniu postanowiliśmy kontynuować spotkania pod szyldem Akademii Biegania.

Od tego czasu trzy razy w tygodniu trenujemy wspólnie w Lesie Rudnickim, poza tym w mniejszych grupach bądź indywidualnie biegamy właściwie codziennie, w różnych częściach miasta. Z biegania, najprostszej i najbardziej dostępnej formy ruchu czerpiemy przyjemność i energię, dla nas to przede wszystkim dobra zabawa i radość z pokonywania swoich słabości. A przy okazji możliwość poznawania nowych ludzi i integracji środowiska. 

Chęć dalszego działania na rzecz propagowania zdrowego trybu życia sprawiła, że 18 stycznia 2014 roku powołaliśmy do życia stowarzyszenie. Grudziądzki Klub Biegacza Akademia Biegania Grudziądz skupia kilkadziesiąt osób. Zarówno biegaczy stawiających dopiero pierwsze kroki na trasach, jak i ultramaratończyków czy maratończyków. Zrzeszamy całe pokolenia. Pod szyldem AB regularnie startujemy w zawodach, gdzie z powodzeniem reprezentujemy klub i promujemy miasto.

Z naszej inicjatywy odbywa się w Grudziądzu coraz więcej imprez biegowych. Współorganizujemy szkółki biegania, Rajd Niepodległości, Bieg Kobiet, Bieg dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A naszym pierwszym i najważniejszym „dzieckiem” jest organizowany od 2012 roku Bieg Trzech Plaż. Poza tym wiosną i jesienią planujemy zwykle cykl niedzielnych wycieczek biegowych, podczas których poznajemy na nogach okolice Grudziądza.

Na treningi zapraszamy wszystkich chętnych. Niezależnie od wieku, biegowego stażu i wyników. Doświadczonych biegaczy, ale też i tych mniej zaawansowanych, oraz osoby, które chcą dopiero spróbować tej formy rekreacji. Tempo i dystans zawsze dostosowujemy indywidualnie. Czyli tak, żeby nikt kto nie lubi, nie biegł sam. Zachęcamy również do wstępowania w szeregi naszego Klubu, który dzisiaj jest już jedną z bardziej rozpoznawalnych biegowych grup w kraju.