II Bieg Ułański – informator

W sobotę 24 sierpnia w Grudziądzu II Bieg Ułański o złotą Podkowę Fundacji na Rzecz Tradycji Jazdy Polskiej z okazji 31. Zjazdu Kawalerzystów. Poniżej informacje od organizatorów.

Start, meta i biuro zawodów znajdują się w Marinie przy ulicy Portowej 8. Biuro czynne będzie w godzinach 7.30-8.30. W tym czasie uczestnicy, którzy nie zrobili tego wcześniej powinni odebrać pakiety startowe. Koniecznie trzeba pamiętać o posiadaniu dokumentu tożsamości. Na osobnym stanowisku firmy WBtiming wszyscy zapisani i opłaceni biegacze otrzymają opaski do pomiaru czasu, te należy założyć na nogę powyżej kostki. Lista startowa jest już zamknięta. Dopisywanie nowych zawodników będzie możliwe pod warunkiem pozostania nieodebranych numerów. Parkingi dla samochodów znajdują się przy ulicy Portowej. Na 8.45 zaplanowana jest rozgrzewka, a start biegu na godzinę 9.00. 

Trasa zawodów liczy 10,5 km i w zdecydowanej większości wytyczona została przełajowymi polnymi oraz leśnymi ścieżkami na nadwiślańskich błoniach i skarpie. Jest trudna technicznie ze sporą liczbą podbiegów i zbiegów. Będzie oznakowana i zabezpieczona medycznie. Duża jej część to rowerowy szlak MTB, tak zwany singletrack, który biegnie pomiędzy osiedlem Kopernika, a Rządzem. W okolicach półmetka (Dębowe Wzgórze) pojawi się punkt z wodą. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal w kształcie podkowy, wodę oraz poczęstunek w postaci pysznej kanapki. Dekoracja najlepszych trójek w kategorii kobiet i mężczyzn przewidziana jest o godz. 16.30 na Błoniach Nadwiślańskich w trakcie trwania pokazów jeździeckich zorganizowanych w ramach kawaleryjskiego zjazdu.