Weekendowe starty

Skromne, ale silne reprezentacje Akademii Biegania rywalizowały w miniony weekend na biegowych trasach w różnych częściach kraju. I tak w niedzielę 7 kwietnia w DOZ Maratonie Łódź bardzo dobrze zaprezentował się Andrzej Dolewski, który do mety w Atlas Arenie dotarł w świetnym czasie 03:05:46. Ten wynik dał 90. lokatę w kategorii M40 i 80. miejsce OPEN wśród prawie półtoratysięcznej rzeszy uczestników. Brawo! Towarzyszący maratonowi dystans 10 km pokonała w Łodzi Elżbieta Hulewicz-Dolewska.

Dzień wcześniej w Inowrocławiu odbyła się pierwsza impreza z cyklu Grand Prix Four Colours tego miasta. W czołówce tych rozegranych na liczącej 10 km trasie zawodów znalazła się dwójka reprezentantów AB: Robert Kwiatkowski (6. OPEN, 00:37:35) i Kazimierz Jaskulski (12 OPEN, 00:39:16). Kazik zajął też drugą lokatę w kategorii wiekowej M50. Również w sobotę w XVII Biegu Europejskim wystartował w Gnieźnie Krzysztof Czerwiński. 10 000 metrów przedstawiciel Akademii przebiegł w 46 minut i 13 sekund i był 330. w gronie tysiąca pięciuset osób, jakie wzięły udział w tej imprezie.

A za miedzą, czyli na terenie Gminy Grudziądz kilkoro biegaczy spod szyldu Akademii ścigało się w niedzielę w zawodach pod nazwą „II Delfin Cross Run”. Terenową trasę wokół ośrodka Delfin nad Jeziorem Rudnickim jako trzecia wśród Pań w rywalizacji na 10 km pokonała Anna Łucka i w nagrodę obok medalu otrzymała także pamiątkowy puchar. Gratulacje!