Coraz więcej startów

W niedzielę 3 marca w Gardei odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym na dystansie 10 km. Akademię Biegania reprezentowały na tych zawodach Małgorzata Brac-Walczyk, Grażyna Tobolska oraz Anna Łucka, która z czasem 00:48:40 zajęła trzecie miejsce wśród kobiet i do Grudziądza wróciła z pucharem. Gratulacje!

Dzień wcześniej przedstawiciele AB pojawili się w Dąbrowie koło Mogilna. Tam po raz ósmy rozegrany został Zimowy Bieg Dębowy. Najlepiej z naszych wypadli Kazimierz Jaskulski (01:00:38, III M M50) i Grażyna Jaszczerska (01:05:58, I M K50). Do mety dotarło ponad 420 osób, tym większe więc brawa za lokaty na podium w swoich kategoriach wiekowych. W barwach AB 15 km pokonali też Krzysztof Czerwiński (01:07:09) i Marcin Urbański (01:09:40). W klasyfikacji drużynowej na 26 sklasyfikowanych zespołów ekipa Akademii uplasowała się na 11. pozycji.

A w uzupełnieniu wyników z poprzednich tygodni warto wspomnieć o podium Grażyny Jaszczerskiej w Gdyni. 17 lutego ponad dwa i pół tysiąca osób wzięło udział w tym mieście w Biegu Urodzinowym na trasie liczącej 10 km. Zawodniczka AB zameldowała się na mecie w czasie równych 43 minut, co dało 22. miejsce OPEN w grupie kobiet i pierwszą pozycję w kategorii K50. Jak widać sezon rozkręca się na dobre, wkrótce zapewne kolejne starty!