Ruszyły zapisy na Bieg Trzech Plaż

Sobota 29 czerwca, to data tegorocznego Biegu Trzech Plaż. Impreza na trasie wokół Jeziora Rudnickiego odbędzie się już po raz ósmy. Dzisiaj uruchomione zostały zapisy. W programie jak zwykle bieg główny na trasie liczącej 7 km i biegi dzieci na dystansach od 100 do 1000 m. Organizatorzy, czyli Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku oraz Akademia Biegania Grudziądz zapraszają chętnych do jak najszybszego zgłaszania swojego udziału w zawodach i dopełniania formalności zgłoszeniowych. Limity uczestników ustalone zostały na 800 osób w biegu główny i 400 biegaczy w rywalizacji dzieci.

Bieg Trzech Plaż to rywalizacja ze startem przed Plażą Miejską i metą na środku tej plaży. Po drodze uczestnicy mijają też ośrodek Delfin i Plażę Dziką, stąd nazwa. Nawierzchnia jest zróżnicowana od piasku poprzez fragmenty gruntowe do mniej lub bardziej równego asfaltu. Dla wytrawnych biegaczy zawody są okazją do ostrej rywalizacji i walki o nagrody, dla początkujących szansą na ukończenie być może pierwszego w życiu biegu z profesjonalnym pomiarem czasu. Wszyscy, niezależnie od stopnia treningowego zaawansowana mogą zaś spędzić aktywny dzień w gronie innych miłośników rekreacji na świeżym powietrzu. Także najmłodsi, którzy często z rodzicami pokonują podczas B3P dystanse mające zachęcić ich do codziennej aktywności

Wszyscy, którzy w ostatnią sobotę czerwca przekroczą linię mety na Plaży Miejskiej w Rudniku otrzymają oryginalne medale. W przygotowaniu jest też bogaty pakiet startowy, nie zabraknie gastronomii i szeregu atrakcji towarzyszących wakacyjnemu biegowi. Wszystkie aktualności dotyczące imprezy będą oczywiście publikowane na naszej stronie. 
REGULAMIN I ZAPISY B3P i B3P JUNIOR