Bieg dla WOŚP – informator

13 stycznia Bieg dla Orkiestry. Czyli zawody bez mierzenia czasów, ustalania kolejności i nagród dla najlepszych. To łączenie przyjemnego z pożytecznym. Robimy coś dla siebie, a przede wszystkim dla innych. Wpisowe zasila konto WOŚP. Celem 27. Finału jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Poniżej najważniejsze informacje dotyczące niedzielnej imprezy.

BIURO ZAWODÓW 10.00 – 11.30 weryfikacja uczestników i odbiór okolicznościowych znaczków startowych przez biegaczy, którzy nie zrobili tego w dniach wcześniejszych. Biuro znajduje się w budynku po prawej stronie przy wejściu na plażę. Znaczki należy przypiąć w widocznym miejscu, z przodu stroju. Są one podstawą do wzięcia udziału w biegu i otrzymania na mecie medalu oraz posiłku. 

DEPOZYT 10.00 – 13.00 na czas biegu możliwe jest pozostawienie swoich rzeczy w depozycie, który mieści się w pomieszczeniu niedaleko wejścia na teren ośrodka MORIW.

DOJAZD Bezpłatne autobusy miejskie na trasie: ul. Południowa (przystanek przy markecie Auchan) – ul. Zaleśna (przystanek przed Plażą Miejską). Godziny odjazdów z ul. Południowej: 10.45, 11.00, 11.15, godziny odjazdów z ul. Zaleśnej: 13.30, 13.45, 14.00. Parkingi dla samochodów znajdują się przed plażą.

ROZGRZEWKA 11.40 rozgrzewkę przed linią startu, poprowadzą instruktorki z klubu „Fit House”.

BIEG 12.00 start biegu z Plaży Miejskiej, dystans około 5,5 km ścieżkami lasu rudnickiego, przed i za biegaczami znajdą się pojazdy organizatora, trasę zabezpieczają służby medyczne i wolontariusze, na mecie (w tym samym miejscu) każdy uczestnik otrzyma okolicznościowy medal.

PO BIEGU 12.30 – 14.00 przed restauracją na biegaczy czekać będzie zupa pomidorowa wydawana na znaczek startowy, a przed ogniskiem na plaży wszyscy chętni nabyć będą mogli kiełbaski do upieczenia (datki na WOŚP).

LOTERIA FANTOWA 10.00 losy w różnej cenie, każdy los wygrywa, m.in. karnety i wejściówki do grudziądzkich klubów rekreacji, produkty firmy Ocetix, książki, albumy, kalendarze, kubki, ręczniki, a także koszulki i kominy ze sztabu Jurka Owsiaka.

KAWIARENKA 10.00 pyszne wypieki przygotowane przez członków, rodziny i przyjaciół Akademii Biegania Grudziądz.

DODATKOWO w trakcie trwania imprezy biegacz Mariusz Janowski – firma Kompleksowe Usługi Przeciwpożarowe prowadzić będzie legalizację gaśnic samochodowych. Wszystkie stoiska znajdują się w restauracji Rudnicki Korsarz na terenie plaży miejskiej. Całość zebranych środków przekazana zostanie na WOŚP.