Grudniowe ostatki

Drugi weekend grudnia zawodnicy AB poświęcili na trening, znaleźli się jednak i tacy którzy postanowili zaliczyć zawody. I tak w sobotę 8 grudnia kilkanaścioro przedstawicieli Akademii wybrało się za miedzę, do miejscowości Mokre i wystartowało w Biegu Karpia na pętli liczącej 5 km. Wśród  362 uczestników najlepiej spisali się: Kazimierz Jaskulski, który zajął szóste miejsce OPEN (18:28) i Grażyna Jaszczerska, druga wśród Pań (33 OPEN, 21:14). W czołówce znaleźli się też Arkadiusz Kamiński (29 OPEN, 21:07) i Grzegorz Jeżowski (31 OPEN, 21:10).

Również w sobotę grupa reprezentantów naszego klubu wzięła udział w imprezie pod nazwą Garmin Ultra Race Trójmiasto ze startem i metą w Gdańsku i niełatwą, właściwie górską trasą wyznaczoną w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Dystans 27 km pokonały tam Anna Łucka, Magdalena Jaworska-Nizioł i Anna Polska, a bieg na 52 km ukończyli Jacek Polski, Henryk Chelkowski, Urszula Janowska i Mariusz Janowski.

A dzień później mieliśmy swoją ekipę w Toruniu na Festiwalu Biegów Świętych Mikołajów. Do mety najdłuższego rozgrywanego w ramach tych zawodów biegu – półmaratonu dotarli: Adam Jankowski (259 OPEN, 01:41:00), Rafał Jasiński (261 OPEN, 01:41:03)  i Alicja Kaniewska (698 OPEN, 01:59:18). Łącznie 21 km przebiegło ponad 1110 osób.