Świętowanie podczas rywalizacji

W kilku imprezach biegowych z okazji Święta Niepodległości wzięli udział nasi reprezentanci. I tak już 10 listopada w Pigży z liczącą 11 km trasą 23. rocznicowego biegu zmierzyła się piątka zawodników AB. Najlepiej spisał się Rafał Jasiński, który z czasem 00:50:32 zajął 99. miejsce wśród prawie 500 uczestników. W klasyfikacji drużynowej Akademia Biegania zajęła „zaszczytną” 9. lokatę na 11 zespołów.

Dzień później niepodległościowy bieg na dystansie 10 km odbył się w Gdyni. Ukończyło go 4,5 tysiąca osób, a wśród nich Grażyna Jaszczerska. Nasza przedstawicielka uzyskała bardzo dobry czas 43:07, który dał jej pierwszą pozycję w kategorii wiekowej K50 i trzydziestą OPEN wśród kobiet.

I jeszcze raport z Malborka, gdzie również 11.11 zorganizowane zostały tradycyjne zawody upamiętniające rocznicę powrotu Polski na mapę Europy. Tu dobrych wyników biegaczy Akademii było najwięcej. Oto one: Kazimierz Jaskulski 20 OPEN, IV M50 (38:15); Mirela Jaskulska 67 OPEN, III OPEN K, (43:43); Anna Łucka 80 OPEN, III K40 (44:56); Jan Mickiewicz 90 OPEN, III M60+ (46:45); Grażyna Tobolska 214 OPEN, II K60+ (1:12:21). Gratulacje dla wszystkich.