Bieg Niepodległości – informacje

W niedzielę 11 listopada Grudziądzki Bieg Niepodległości. Poniżej informacje organizacyjne.

Jeszcze w piątek w godzinach 8.00 -20.00 w recepcji Mariny przy ul. Portowej 8 uczestnicy odbierać mogą pakiety startowe. W ich skład wchodzi zastępująca numer okolicznościowa plakietka do przypięcia w czasie biegu (koniecznie!) oraz ciepły czerwony polarowy komin mogący stać się również czapką. Odbiór pakietów możliwy będzie również w dniu imprezy, w niedzielę 11 listopada w biurze zawodów na terenie basenów MORIW przy ul. Za Basenem 2 w godzinach 9.30 – 11.00. Tam zlokalizowany zostanie również start i meta. Niestety nie ma już możliwości dopisania się do listy startowej, limit 300 miejsc został wyczerpany.

Parkingi znajdują się w okolicy basenu, wjazd od strony ulicy Karabinierów. W razie braku miejsc prosimy o pozostawianie aut na terenie starej zajezdni autobusowej.

Start przewidziany jest punktualnie na godzinę 11.11. Zawodnicy pokonają w jednej zwartej grupie dystans około 5 km. Z basenów trasa wyznaczona jest drogą pieszo-rowerową wzdłuż Trynki, Aleją 23 Stycznia, ul. Sienkiewicza i ul. Mickiewicza na Plac Niepodległości. Tam pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego po rozdaniu specjalnych kart z tekstem odśpiewany zostanie w południe hymn narodowy, złożona symboliczna wiązanka kwiatów i zapalone znicze. Powrót tą samą trasą. Na mecie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe medale i ciepły posiłek. 

Mile widziane są oczywiście biało-czerwone elementy w strojach, chorągiewki, czy inne patriotyczne akcenty. Do zobaczenia w niedzielę!