Raport z tras

Ostatnie dwa weekendy przyniosły kolejne starty naszych reprezentantów. I tak w minioną niedzielę po raz 19. odbył się Poznań Maraton z udziałem dwójki zawodników AB. Ewa Jurczyk finiszowała w czasie 03:39:18 i uzyskała tym samym nowy rekord życiowy (1018 OPEN). Z kolei Zbigniew Rojewski dobiegł do mety z rezultatem 04:04:06 (2235 OPEN). Zawody ukończyło prawie 4900 osób. Gratulacje! WYNIKI POZNAŃ.

Także 14. października w  5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim wystartował Krzysztof Czerwiński. Jego czas to 01:45:21 (1817 OPEN, prawie 8800 uczestników). Dzień wcześniej liczącą 10 km przełajową trasę III Biegu Przemytnika w Aleksandrowie Kujawskim jako pierwsza w grupie K60 pokonała Grażyna Tobolska. Nasza koleżanka na podium stanęła również w poprzednią sobotę, kiedy to zajęła trzecią lokatę w swojej kategorii podczas XXIX Biegów Oskich. Brawo!

A spora, jak widać poniżej, grupa przedstawicieli Akademii rywalizowała za miedzą, czyli na dobrze nam znanych z treningów leśnych ścieżkach Gminy Grudziądz. Zorganizowany w Ośrodku Wypoczynkowym Delfin nad Jeziorem Rudnickim bieg pod nazwą „Delfin Cross Run” odbył się po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni. Bo biegowych, szczególnie tych terenowych imprez nigdy nie za wiele. 13 października pięciokilometrową wymagającą pętlę pokonało w sumie 120 osób odbierając w nagrodę medale, oczywiście w kształcie delfina. WYNIKI DELFIN.