Wrocław, Iława i Wąbrzeźno za nami

36. PKO Wrocław Maraton odbył się w minioną niedzielę 9 września. Akademię Biegania Grudziądz reprezentowało na tej imprezie troje biegaczy. Debiut na królewskim dystansie ma za sobą Krzysztof Czerwiński, który metę na stadionie olimpijskim osiągnął w czasie 04: 21:24. Gratulujemy dołączenia do zacnego grona naszych maratończyków!!! Gratulacje również dla Elżbiety Hulewicz, która dzięki przebiegnięciu wrocławskiej trasy może chwalić się już teraz koroną maratonów. Ten w stolicy Dolnego Śląska pokonała na dodatek z nowym rekordem życiowym 03:53:35. Z takim samym rezultatem (co oczywiście nie dziwi) finiszował Andrzej Dolewski.

Tego samego dnia biegacze ścigali się w VIII edycji Iławskiego Półmaratonu LaRive. Impreza była jednocześnie trzecią i ostatnią w tegorocznym cyklu Grand Prix Trzech Miast (Grudziądz, Ostróda, Iława). Tu barw AB bronili z powodzeniem Henryk Helkowski (01:49:36) i Marzanna Borc (01:55:57). Brawo! Z kolei w sobotę 8 września mieliśmy trójkę zawodników na Wąbrzeskiej Dziesiątce. W ścisłej czołówce, bo na 23. miejscu na mecie zameldował się Wiesław Sławiński, który zajął również pierwszą lokatę w kategorii wiekowej M60 (40:25). Dobrze pobiegł też Zbigniew Rojewski (40 OPEN, 42:31). Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu na trasach całej kraju!