Biegowe propozycje na sobotę

Nie powinni nudzić się grudziądzcy biegacze w najbliższą sobotę. Obok cotygodniowego treningu o godzinie 9.00 ze startem i metą przed Plażą Miejską w Rudniku czekają na nas trzy inne propozycje. Pierwsza to udział w sztafecie wokół miasta organizowanej w ramach inicjatywy „Przegonić raka”. Przygotowywana przez nasz szpital akcja swoją bazę będzie miała w Marinie, gdzie przeprowadzona zostanie rejestracja dawców szpiku kostnego. W programie też wykłady, koncerty, badania i atrakcje dla dzieci. A przed biegaczami zadanie okrążenia Grudziądza na znak jedności ze wszystkimi, którzy musieli podjąć walkę z rakiem. Każdorazowo po dwie osoby pokonują dystans 5 km. Zmiany następują w określonych punktach trasy. Zgłoszenia i szczegóły u Piotra Borca i na naszym profilu FB.

Również w sobotę okazja do zmierzenia się z podbiegami w położonej niedaleko Grudziądza Dąbrówce Królewskiej. Bieg pod Górę odbędzie się po raz piąty. Tym razem włączony został w obchody zbliżającej się dużymi krokami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ale iście górska, w pierwszej części co prawda łatwa, natomiast w drugiej bardzo wymagająca, przełajowa, licząca 10,4 km trasa i kameralny charakter całej imprezy się nie zmieniają. Limit uczestników to 100 osób i są jeszcze wolne miejsca. Zawody rozpoczną się o godzinie 11, a zapisy możliwe będą jeszcze bezpośrednio przed biegiem. Biuro zawodów, start i meta (pyszne jedzonko!) zorganizowane zostaną jak zwykle na terenie szkoły w Dąbrówce Królewskiej. BIEG DĄBRÓWKA KRÓLEWSKA.

Przypominamy także, że 15 września na terenie Gminy Grudziądz odbędzie się I Bieg Sosny. O tej imprezie pisaliśmy tutaj.