VII B3P – informacje organizacyjne

Biuro zawodów znajdować się będzie na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Rudnickim przy ul. Zaleśnej 1. Godziny odbioru numerów startowych i pakietów: piątek 18.00 – 20.00, sobota 8.30 – 10.30 (numery i pakiety dla dzieci do 9.30). Pakiety wydawane będą jedynie po okazaniu ważnego dowodu tożsamości ze zdjęciem. Odbiór chipów do pomiaru czasu w biegu głównym na osobnym stanowisku w dniu zawodów za okazaniem numeru startowego.

Nie będzie możliwości odbierania pakietów startowych przez osoby trzecie – odbiór jedynie osobisty! Podczas weryfikacji zgłoszenia wymagany będzie własnoręczny czytelny podpis zawodników potwierdzający zgodę na udział w Biegu Trzech Plaż na własną odpowiedzialność oraz stan zdrowia pozwalający na uczestnictwo w imprezie sportowej. A w przypadku B3P junior podpis rodzica lub opiekuna prawnego.

Zawodnicy niepełnoletni zostaną dopuszczeni do biegu głównego za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego. Zawodnik niepełnoletni musi w biurze zawodów okazać ważną legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem.

Dodatkowe zapisy do biegu głównego przyjmowane będą jedynie w sobotę w biurze zawodów po godz.10.30 pod warunkiem posiadania wolnych numerów i pakietów nieodebranych przez już zapisanych uczestników. Wpisowe wynosi 50 zł.

Szatnie i depozyt udostępnione zostaną na plaży. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych przed ośrodkiem MORIW prosimy, aby w miarę możliwości korzystać w dniu biegu ze specjalnej bezpłatnej linii autobusowej komunikacji miejskiej na trasie ul. Południowa – Plaża Miejska. Odjazdy z ul. Południowej (przystanek w pobliżu Auchan): 8.20, 8.40, 9.00, 9.20, 9.40, 10.00. Odjazdy z Plaży Miejskiej: 12.30, 12.50, 13.10, 13.30, 13.50.

Zbiórka wszystkich uczestników biegów „junior” zaplanowana jest przed sceną na Plaży Miejskiej o godzinie 10.00. Tam małymi biegaczami zajmą się opiekunowie poszczególnych dystansów, którzy poprowadzą grupy na miejsca startu z drogi prowadzącej z Plaży Dzikiej. Wszystkie biegi kończyć się będą na Plaży Miejskiej. Godziny startów: 100 m – 10.15, 200 m – 10.20, 600 m – 10.25, 1000 m – 10.30.

Start na głównym dystansie 7 km nastąpi o godz.11.00 z ul. Zaleśnej, około 100 metrów przed wejściem na Plażę Miejską. Poprzedzi go rozgrzewka przed sceną na plaży o godz. 10.40. Trasa będzie oznakowana co 1 km i na czas biegu zostanie wyłączona z ruchu kołowego oraz zabezpieczona przez służby medyczne. Za półmetkiem zlokalizowany zostanie punkt z wodą. Meta na Plaży Miejskiej.

Za metą każdy uczestnik biegów dziecięcych i biegu głównego otrzyma medal i wodę a na stoiskach na plaży z za okazaniem numeru startowego lody i kiełbaski z grilla.  Będą też stanowiska masażu i atrakcje towarzyszące imprezie.

Około godz.12.00 na scenie rozpocznie się koncert zespołów rockowych z działającej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej pracowni Macieja Gburczyka. Ceremonia wręczania trofeów dla najlepszych oraz losowania nagród wśród wszystkich zawodników, którzy wystartowali w biegu głównym planowana jest od godz. 12.45.

Wyniki, zdjęcia i filmy z biegu opublikowane zostaną na naszej stronie internetowej. Do zobaczenia i powodzenia!!!